понеділок, 8 серпня 2011 р.

Хто краде наш час?


Для початку дайте собі відповідь на такі запитання:

- що я сьогодні зробив (ла) для свого соціального, інтелектуального чи особистісного розвитку?

- скільки часу виділив (ла) для засвоєння будь-яких нових навичок?

- які дії протягом дня зробив (ла) для свого духовного зростання?

Якщо Вам важко відповісти на ці питання, то це може означати лише одне: замість дійсно важливих речей Ви займаєтеся речами, на жаль, другорядними.

Вічна мудрість каже - ніколи не варто жертвувати найголовнішим в ім'я незначного. Тому просто необхідно вирішити, що для вас першочергово, а що ні.

Вам не вистачає часу на головне? Знайдіть кореневі причини цієї проблеми. Можливо, ваш час хтось краде? Зловіть злодія за руку. Для цього проведіть невелику діагностику. Перші кілька днів записуйте кожну годину свого часу: на що і скільки Ви його витратили, і не хвилюйтеся, далі такий хронометраж не знадобиться.

Що буде підсумком такої роботи?

Як Ви вже здогадалися, винуватцем вашого тимчасового тринькання опинитеся саме Ви.

Читаємо у Стівена Кові: "Життя людини - результат прийнятих нею рішень. Звинувачувати у своїх невдачах інших людей, обставини або інші зовнішні фактори - значить свідомо віддатися під їх владу, наділити їх повноваженнями керувати вами". Це важливо для розуміння. Просто спробуйте засвоїти це.

Чудовим прийомом для виправдання своєї бездіяльності є лінь. Але зрозумійте одне: коли ви лінуйтеся, ви гальмуєте процес власного зростання!

Це як поганий сон. Ви не дозволяєте собі бути повністю собою. Більш того, це позбавляє вас адекватності. Світ починає вислизати від вас. Але ж ми живемо у світі можливостей та ідей, тому бездіяльність - це досить дурний і вельми сумнівний захід.

Що робити?

Прокинутися!

Для цього необхідно взяти повну відповідальність за все, що відбувається у вашому житті на СЕБЕ . Так, це складно. Ми не хочемо дорослішати. Адже відповідальність - основна риса саме дорослої людини. Ми боїмося пройти через страждання зростання. Але цей досвід просто необхідний. Він позитивний. Усвідомте свою втечу від самого себе.

Підіб'ємо підсумки.

Отже, дуже важливо розуміння себе та своєї поточної ситуації. Розставте пріоритети. Від цього залежить якість вашого життя. Від цього залежить усе ваше життя. Ірраціональне використання часу несе дуже плачевні наслідки. Відправною точкою тут буде взяття повної відповідальності за використання свого тимчасового ресурсу на себе.

Автор статті психолог Ю. Владі.

1 коментар:

Lilia Kolesnyk сказав...

обожнюю це відео)).