понеділок, 5 березня 2012 р.

Найнезвичніші заповіти


Найдовший заповіт склав один з батьків-засновників Сполучених Штатів Томас Джефферсон. Вказівки щодо майна перемежовувалися в документі з міркуваннями про історію Америки. За цим заповітом спадкоємці Джефферсона отримували свої долі спадку тільки за умови, що відпустили на волю всіх своїх рабів.

Найприкріший заповіт. Один середньовічний фермер залишав 100 ліврів своїй дружині, але наказав, якщо вона вийде заміж, додати ще 100 ліврів, мотивуючи тим, що бідоласі, який стане її чоловіком, ці гроші знадобляться. На жаль, в ті часи були заборонені розлучення.

Найкорисніший з історичної точки зору заповіт
залишив Вільям Шекспір. Він виявився доволі дріб’язковою людиною і зробив розпорядження щодо всього свого майна, починаючи від меблів і закінчуючи взуттям. Цей заповіт мало не єдиний незаперечний документ, який доводить існування Шекспіра.

Найкоротший заповіт написав банкір з Лондона. Він містив три слова: “Я повністю розорений”.

Найнепристойніший в історії заповіт написав швець з Марселя. З 123 слів, записаних у цьому заповіті, 94 неможливо вимовити навіть у відносно пристойному товаристві.

Найскладніший для розуміння заповіт був складений лаборантом знаменитого фізика Нільса Бора. У заповіті було так багато спеціальних термінів і складних фразеологічних оборотів, що для його розшифровки довелося викликати експертів-лінгвістів.

Найбільший спадок, що будь-коли заповідався однією людиною. Генрі Форд заповідав розподілити 500 мільйонів доларів серед 4 157 учбових і добродійних закладів.

Найвідоміший заповіт залишив Альфред Нобель. Він було оскаржений родичами. За заповітом вони отримали тільки півмільйона крон, а решта 30 мільйонів були віддані на заснування знаменитої Нобелівської премії.

Найсекретніший заповіт залишив мільярдер Мішель Ротшильд. У ньому, зокрема, говориться: “… категорично й однозначно забороняю будь-який опис мого спадку, будь-яке судове втручання і оприлюднення мого багатства…” Так що реальні розміри стану до цих пір не відомі.

Найбільший спадок залишений тварині. З цим же заповітом пов’язана і сама безглузда історія про спадок. Мільйонер і кінопродюсер Роджер Доркас всі свої 65 мільйонів доларів залишив улюбленому псу Максиміліану. Суд визнав таке рішення законним, оскільки за життя мільйонер виробив Максиміліану абсолютно людські документи. Дружині Доркас залишив 1 цент. Але вона, за тими ж собачим документами, вийшла заміж за пса і, після його смерті, спокійно вступила в права спадщини, оскільки пес, природно, заповіту не залишив.

Немає коментарів: